close
تبلیغات در اینترنت
تغذیه ورزشکاران - نمک کامل دریا سالم ترین نمک هستی

sharj

شنبه 02 تیر 1397

تغذیه ورزشکاران - نمک کامل دریا سالم ترین نمک هستی

درباره ما
ورزشی کلیپ اخبار ،عكس، دانلود مقاله ورزشي - رزمي
آرم باشگاه فرهنگی ورزشی خلیج فارس کچوییه یک نشان ثبت شده است و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد
امکانات جانبی
این صفحه را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذاری:
این صفحه را به اشتراک بگذارید


SEO Reports for pgsport.ir
پيشنهاد وي‍‍‍ژه باشگاه آنلاين خليج فارس
جستجوگر پیشرفته سایتدستگاه بدنسازی و تناسب اندام همه کاره ریووفلکس اکستریم

اولین مطلب از  سری مقالات تغذیه ورزشکاران
در این مقالات به معرفی غذاهایی می پردازیم که منشا کاملا طبیعی داشته و کیفیت و ارزش غذایی بسیار بالایی دارند و بعضا در تکاپوی زندگی مدرن و  صنعتی به فراموشی سپرده شده اند.

[if gte mso 9]> Normal 0 false false false /* Font Definitions */ @font-face{font-family:Tahoma;panose-1:2 11 6 4 3 5 4 4 2 4;mso-font-charset:0;mso-generic-font-family:swiss;mso-font-pitch:variable;mso-font-signature:1627421319 -2147483648 8 0 66047 0;}@font-face{font-family:Calibri;panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4;mso-font-charset:0;mso-generic-font-family:swiss;mso-font-pitch:variable;mso-font-signature:-1610611985 1073750139 0 0 159 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal{mso-style-parent:"";margin-top:0in;margin-right:0in;margin-bottom:10.0pt;margin-left:0in;text-align:right;line-height:115%;mso-pagination:widow-orphan;direction:rtl;unicode-bidi:embed;font-size:11.0pt;font-family:Calibri;mso-fareast-font-family:Calibri;mso-bidi-font-family:Arial;mso-bidi-language:FA;}@page Section1{size:8.5in 11.0in;margin:1.0in 1.25in 1.0in 1.25in;mso-header-margin:.5in;mso-footer-margin:.5in;mso-paper-source:0;}div.Section1{page:Section1;}[if gte mso 10]>[if gte mso 9]> Normal 0 false false false /* Font Definitions */ @font-face{font-family:Tahoma;panose-1:2 11 6 4 3 5 4 4 2 4;mso-font-charset:0;mso-generic-font-family:swiss;mso-font-pitch:variable;mso-font-signature:1627421319 -2147483648 8 0 66047 0;}@font-face{font-family:Calibri;panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4;mso-font-charset:0;mso-generic-font-family:swiss;mso-font-pitch:variable;mso-font-signature:-1610611985 1073750139 0 0 159 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal{mso-style-parent:"";margin-top:0in;margin-right:0in;margin-bottom:10.0pt;margin-left:0in;text-align:right;line-height:115%;mso-pagination:widow-orphan;direction:rtl;unicode-bidi:embed;font-size:11.0pt;font-family:Calibri;mso-fareast-font-family:Calibri;mso-bidi-font-family:Arial;mso-bidi-language:FA;}@page Section1{size:8.5in 11.0in;margin:1.0in 1.25in 1.0in 1.25in;mso-header-margin:.5in;mso-footer-margin:.5in;mso-paper-source:0;}div.Section1{page:Section1;}[if gte mso 10]>

نمک دریا سالم ترین نمک خوراکی جهان

نمک دریا سالم ترین نمک هستی

ابـتدا می کنم این ســــــــفره به نـام رزاق

کـه کریم است ورحیم است و غفور و ستار

چـند فصـلی صفت نعمــت او خـواهم کــرد

تا به جان،شـکر بـگویــی تـو یکــی را ز هزار


در خصوص اهمیت استفاده از نمک طعام و تفاوت آن با نمک های تصفیهشده،تحقیقات ارزشمندی در سطح دنیا انجام شده است و درحال حاضر نمک دریایی اصل در اروپا به قیمت کیلویی 60 یورو(حدوداً معادل یکصد هزارتومان) عرضه میشود.

این نمک با املاح وعناصر مفید خود،موجب دفع 72 بیماری وشفای امراض آدمی بوده، و در احادیث تغذیه وطب اهل بیت(ع) بر آن تاکید فراوان شدهاست.

نمک تصفیه نشده دریا تمامی 92 عنصر معدنی وحیاتی را تامین می کند وبه موجب آن عملکرد زیستی و بهینه و نگهداری بافت سلولیرا ارتقا می دهد...

حتما مقاله کامل را در ادامه مطلب بخوانید...


نمک دریا سالم ترین نمک هستی

گذشته از آزمایش های علمی و اعمال فیزیولوژیکی که بر روی نمکبه عمل آمده است،به موجب برسی های دقیقی که امروزه معمول داشته اند، بیش از پیشوجود نمک را برای ادامه زندگی وبقای حیات لازم وضروری تشخیص داده اند. اماکدام نمک؟

آزمایش های انجام گرفته بر روی حیوانات نشان داده است که چنانچه یک ماهنمک به بدن حیوانی نرسد،موجود مزبور تلف خواهد شد.بنابراین میتوان نمک طعام را درزمره مواد حیاتی برای انسان محسوب کرد.

بدن انسان روزانه به پنج تا هفت گرم نمک طعام نیاز دارد که ممکن است بهوسیله غذاهای مورد مصرف وارد بدن شود. بعضی اوقات اسید کلریدریک موجود در موادمصرفی بدن کمتر از میزان است و شخص، آن را بر غذای خود می افزاید. برخی از مردم یابر مبنای عادت ویا به سبب کندی ذائقه، مقدار زیادی نمک به غذای خود اضافه میکنند.بایددانست که چنانچه کلیه ها سالم باشند،نمک زیادی را دفع خواهد کرد. در غیر این صورتموجب افزایش آب میان بافتی وایجاد خیز یا اِدِم می شود.

نمک دریایی اصل(طبیعی)که از دریاچه های ایران مانند دریاچه ارومیهوآران وبیدگل کاشان به صورت طبیعی برداشت شده،حاوی ید و دیگر ریز مغذی های مورد نیاز بدناز جمله منیزیم ، کلسیم ، پتاسیم، منگنز ،روی ، سدیم ، کلر ، گوگرد ، سیلیکونفبرم ،فلوئور ، فسفر ، وانادیم و مس است.

در خصوص اهمیت استفاده از نمک طعام و تفاوت آن با نمک های تصفیهشده،تحقیقات ارزشمندی در سطح دنیا انجام شده است و درحال حاضر نمک دریایی اصل در اروپا به قیمت کیلویی 60 یورو(حدوداً معادل یکصد هزارتومان) عرضه میشود.

نمک تصفیه شده موجود در بازار،حاوی 97.5 %کلرو سدیم و   2.5%  مواد شیمیایی،سفید کننده،مواد ضد تکه تکه شدنمانند بی کربنات سدیم،فسفات تک سدیمی،نیترات سدیم و همچنین ید است.

این در حالی است که نمک سالم تصفیه نشده حاوی  70تا 84 درصد موادی است که در آب دریا موجود استوعلاوه بر کلرو سدیم عناصری مانند:سولفات کلسیم،منیزیم،پتاسیم،آهن،استرانسیم،منگنز،ید،روی،فلوئور،نقره،برم،سیلیسو...دارد که برای سلامتی موجود زنده به ویژه انسان بسیار پر ارزش هستند.گفتنی است اینعناصر با مواد ویتامینی و معدنی موجود در بدن ترکیب شده و به گونه ای عمل میکنندکه نبودن آنها،فعل وافتعالات بدن مارا مختل می کند. به عنوان مثال باید یاد آور شدکه بدن برای مصرف و متابولیسم عنصر ید، نیازمند حضور مس ومنیزیم است یا برای ساختبافت همبند واستخوانی، سیلیکون لازم دارد.برای تکمیل عمل سنتز نیازمندمنگنز،پتانسیم ومنیزیم است که متاسفانه تمام این مواد در فراین تصفیه نمک از آنجدا شده وفقط کلرو سدیم باقی می ماند.

نمک تصفیه شده تشنگی رابیشتر میکند وبه دلیل عدم تعادل میان مواد غذایی در درون بدن سبب سکته مغزی(cva)  و سکته قلبی(mI) میشود. همچنین موجب بالا رفتن فشار خونشده و ایجاد اِدِم(ورم) می کند.

مواد کارخانه ای نیز به دلیل استفاده بسیار زیاد از نمک تصفیه شده درمحصولات غذایی که حاوی 2.56% مواد خطرناک بوده ودر زمان تصفیه به نمک اضافه میشود،که بر ای سلامت انسان بسیار خطرناک است.حتی آب های معدنی موجود در بازار بهدلیل داشتن سدیم بالا نیز خطرناک است.(مقدار سدیم در آب باید 106 تا2 میلی گرم درلیتر باشد)

در مجموعه مطالب پژوهشی این کتاب،از منافع نمک (نمک دریا) که در روایاتاسلامی بر استفاده از آن تاکید شده است،آگاهی می یابید؛همان نمک طبیعی که عناصریمفید به ویژه پتاسیم،منیزیم،ید،فلوئور وبرم وسایر عناصر سودمند دیگر را در برداشته وموجب درمان بسیاری از بیماری ها بوده است.

این نمک با املاح وعناصر مفید خود،موجب دفع 72 بیماری وشفای امراض آدمی بوده،ودر احادیث تغذیه وطب اهل بیت(ع) بر آن تاکید فراوان شدهاست.

طبق تحقیقات جدید به عمل آمده ثابت شده است که نه تنها  کاهش مصرف سدیم برای سلامتی مهم است،بلکه نکتهمهمتر توجه به تعادل مصرف میان پتاسیم وسدیم در بدن است.یعنی اگر به مقدار کافیپتاسیم نیز در غذاها مصرف شود از زیان شدید سدیم کاسته میشود وبه طور کلی کاهشمصرف پتاسیم وافزایش مصرف سدیم یکی از علل مهم ابتلای اشخاص به فشار خون وسرطانوبیماری قلبی است.به همین دلیل نمک دریا بهترین نمک طعام به سبب وجود پتاسیم وبرماست.

 

نمک شفای هفتاد نوع بیماری است

اِنُّ فی المِلح شِفاءٌ  مِن سبعین

غذایی برای آرامش اعصاب

بهترین وسیله برای آرامش اعصاب عبارت است از مصرف دائمی نمک های خوراکی برم دار که در آببعضی از دریاچه های شور به خصوص دریاچه ارومیه ایران وجود دارد.مصرف دائمی نمک های برم دار نه تنها در آرامش اعصاب معجزه می کند،بلکهکلیه ناراحتی های ناشی از نارسایی ترشحات غدهتیروئید؛بیماری های قند؛ زخم معده؛آسم؛برونشیت؛ناراحتی های مختلف روده ومعدهمفید واقع می شود و بهترین چاشنی پیشگیری این گونه ناراحتی هاست.

جلا دادن و صاف و تمیز کردن پوست

مالیدن مایع نمک دریا به پوست وبافت ها اجازه می دهد تا پوست را لایهبرداری کرده وآن را جلا دهد و تمیز و تازه کند. این کار تمام سلولهای مرده را کهموجب گرفتگی و تیرگی پوست شما می شود،از بین می برد و دانه های نمک دریا تماممنافذ پوست را تمیز می کند وبه پوست شما این اجازه را میدهد که راحت تر نفس بکشد.یکخمیر مایه خوب نمک دریا پوست شما را بهتر از هر صابون یا شوینده ای تمیز خواهدکرد.واین به دلیل مولوکول های تشکیل دهنده دانه های نمک دریا وخاصیت لایه برداریآن است.

نمک دریا همچنین بُرم(ماده معدنی که برای نرم کردن پوست شناخته شده)دارد. پتاسیم به کاهش نگه داری آب وی در تنظیم پردازش سوخت و ساز در لایه های بافتسلولی پوست کمک میکند.این قبیل عناصر و گروه های دیگر از مواد معدنی در نمک دریاپوست را از داخل به بیرون صاف کرده،به قویتر شدن وارتجاع پذیری پوست کمک می کند، ومی تواند در برابر اثرات مضر تشعشعات خورشید، آب وهوای خشک واسترس دفاع کند.

 

تفاوت بنیادین نمک دریا با سایر نمک ها

نمک طبیعی اولین چاشنی برای تحریک بزاق است.  که به تعادل و ترمیم مجدد الکترولیتهای بدن کمکمی کند. ید طبیعی در این نمک ها انسان را در برابر تشعشعات رادیو اکتیو و بسیاریاز آلوده کننده های دیگر محافظت میکند.

نمک تصفیه نشده دریا تمامی 92 عنصر معدنی وحیاتی را تامین می کند وبه موجب آن عملکرد زیستی و بهینه و نگهداری بافت سلولیرا ارتقا می دهد.

نمک دریا برای سلامتی استخوان و دندان ها

نمک دریا کلسیم شناخته شده ای دارد که برای سلامتی استخوان و دندانهامفید است.

 

بخشی از مواد معدنی موجود در نمک تصفیه نشده دریا ونقشآنها در متابولیسم بدن:

سدیم: ضروری برای گوارشوسوخت وساز،تنظیم مایعات بدن،عصب ووظایف ماهیچه ای

کلر: ترکیب ضروریمایعات بدن انسان

کلسیم: ضروری برایدندانها،خون،اعصاب واستخوانها

منیزیم: کنترل زیاد بودنسدیم،شکل واستحکام استخوانها،مراقبت از رشد روانی وتقویت هوش،ترفیع جذبکربوهیدراتها،اطمینان از سوخت وساز ویتامینCوکلسیم،تاخیر در فرایند پیری وانحلال سنگ های کلیه

گوگرد: کنترل انتقالانرژی در بافت،استخوان وسلولهای غضروفیري،ضروری برای ترکیبات پروتئینی

سیلیکون: لازم برا سوختوساز کربن ،پوست ومو

ید: حیاتی برای تولیدانرژی ورشد روانی،تامین وتولید هورمونهای تیروئید،نیاز برای مکانیزم خوددفاعی(سیستم لنفاوی)

برم: در شکل برومورمنیزیم،تنظیم کننده وترمیم کننده سیستم اعصاب،حیاتی برای عملکرد هورمونی غدههیپوفیز

فسفر: لازم برای ترکیباتساختار شیمی حیاتی انسان وعملکرد عصبی سلولهای وابسته به مغز،سازنده پروتئین فسفردار

وانادیم: برای استحکامدندان واستخوان بهتر از فرایند فلوراید،استحکام بخشیدن به سیستم عصبی وقلبی،کاهشکلسترئل،تنظیم میزان فسفر در خون،وعامل تشکیل دهنده برای اکسیداسیون بسیاری ازمواد زیستی.

 

خواص بهداشتی و درمانی نمک طعام

1-آب نمک را در دهان بگیرید،اگر درد دنداناز سردی ورطوبت باشد درمان میشود.

2-اگر بعد از هر وعده غذا،به وسیله انگشت تمیز خود،نمک دریا را به لثهبمالید لثه را محکم می کند.

3-برای سفید کردن دندان و رفعکندی دندان نمک را خوب به دندانها بمالید.

4- برای درمان گوش درد که از سردییا سرما زدگی یا آب یا باد سرد ایجاد شده باشد،ابتدا به حمام آب گرم بروید سپسمقداری نمک دریا را گرم کنید ودر پارچه ای بریزید وتا گرم است روی گوش قراردهید،در آن صورت تسکین می یابد.

5- دوکیلوگرم از نمک دریا را در آب وان حل کنید وبدن را در آن بشویید وپساز خارج شدن از وان با یک حوله زبر،بدن را ماساژ دهید،پوستبدن را زیبا میکند.

6-اگر شبها با اب نمک دریا تنقیه کنید کرم هایریز مقعد را از بین میبرد.

7-نمک دریا را با خمیر ترش مخلوط و ضماد کنید،سر سوزه را باز میکند.

8-نمک دریا را بازیره کوبیده مخلوط وضماد کنید یا آن را با حنا مخلوطکرده وضماد کنید عقربک را درمان می کند.

9-نمک دریا را با سیر کوبیده مخلوط کنید وبه محل نیش زدگی عقرب بمالید،نیش زدگی عقرب را درمان می کند.

10-نمک دریا را با گزنه کوبیده مخلوط کرده و ضماد کنید. ورم ساق پا و زخم های عفونیو زخم جزام و قانقاریایا خون مردگی اعضایی که در اثر عفونت های مزمنباشد و همچنین زخم سرطان را درمان میکند.

11-نمک دریا را با کف دریا (به طور مساوی)بسایید وهر روز به دندان هابمالید.دندان را سفید میکند.

اندام های غذا:نمک درد معده سرد را درمانمیکند.هر نمکی به ویژه نمک نفتی واندرانی در استفراغ کمک میکنند.

زهرها:با تخم کتان ضماد شود پادزهر نیش کژدماست.

نمک دریا بهترین ضد عفونی کننده

شستشوی دهان و دندانها و غرغره کردن با نمک تصفیه نشدهدریاچه رضائیه دندانها را سفید وفساد ناپذیر میکند و بوی بد دهان را به سرعت ازبین می برد وناراحتی های چرکی گلو و لوزه ها را برطرف میکند و بهترین وسیلهپیشگیری از بروز ناراحتی های مذکور است.

عناصر واملاح معدنی(نمک های ترکیبی)

کلسیم

فراوانترین عنصر کانی موجود در بدن انسان ومهمترین مصالحسازنده استخوان به شمار میرود وبه همین لحاظ روزانه از نیم گرم تا یک گرم به کلسیمنیاز است در غیر این صورت ممکن است به بیماری نرمی استخوان ،پوکی استخوان،عقبماندگی در رشد و کرم خوردن دندانها مبتلا شویم.در مرکبات ،شیر،سفیده تخم مرغ وچندخوراکی دیگر مانند چغندر، هویج، کلم، گندم، سیب زمینی، یونجه، اسفناج، توت فرنگی، گردو،تره،ترهفرنگی،کاهو،غلات،تمشک،نخود تازه، لوبیای تازه، فندق، پسته کرفس، پیاز، عدس، انگورو... نیز کلسیم وجود دارد. کلسیم در استخوان، دندان، غضروف ها، هسته های سلولی،خون،چربی سلسله اعصاب بوده برای هضم وجذب غذا ونیز برای شبکه آهکی در اطرافمیکروبهایی مانند میکروب سل ودمل های چرکی یافت میشود.

ویتامین ها و هورمونها در جذب کلسیم در بدن انسان دخالتمستقیم دارند و چون به آفتاب و شرایط محیط در جذب آن بستگی کامل دارند،عوارض کمبودکلسیم در ساکنان مناطق مختلف متفاوت است در نواحی گرمسیری وآفتابی کمبود آن کمتراز مناطق معتدله وسردسیر دیده میشود.نور آفتاب یکی از بزرگترین عوامل حیاتی برایجذب کلسیم به شمار می آید.چرا که ویتامینd  که بر جذب ان دخالت مستقیم دارد به وسیله نورآفتاب ساخته می شود.

یکی از بهترین منابع گیاهی کلسیم انگبین های گیاهی مانندشیر خشت،ترنجبین وگز علفی است. در خوانسار ونواحی اطراف اصفهان که گز انگبین اصلوطبیعی  زیاد مصرف می شود ودر آذربایجان کهبه خوردن گز علفی علاقه زیادی دارند،بیماری نرمی استخوان وکرم خوردگی دندان کمتردیده می شود.

فسفر و کلسیم از نظر اهمیت برای استخوان ها یکسان هستند فسفرهم برای تولید مواد استخوانی و مواد آهکی به اندازه کلسیم دخالت دارد. در تشکیل استخوانفسفر و کلسیم با هم شرکت دارند وزمانی که استخوان کلسیم را از دست می دهدو بهاصطلاح بدون کلسیم می شود فسفر خود را نیز از دست می دهد. کلسیم و فسفر در خون و درمواد غذایی بسیاری با هم هستند، بنابرین هر وقت در خون یا در ماده غذایی، امی ازوجود کلسیم برده می شود خود به خود فسفر هم با اوست چه گفته شود وچه گفته نشود.

به طور کلی در جریان رشد بدن،ابعاد وسختی استخوانها افزایشمی یابد،اما از نظر شکل از ابتدا تا انتها یکسان است.و شکل استخوان یک انسان بالغبا شکل همان استخوان در طفولیت فرق نمی کند.

استخوانی شدن دندانها واستخوانی شدن اطفالی که مقدار کلسیموفسفر وسایر مواد اساسی در غذای آنها کم است بسیار به کندی انجام می شود.

برای تنظیم وتامین علل رشد متعادل وساختمان استخوان هاعلاوه بر کلسیم وفسفر،بدن به مواد مغذی دیگری نیز احتیاج دارد. ویتامینD برایجذب وساخت منظم وهماهنگ مواد استخوانی لازم است وپروتئین برای قالب هر یک از سلولهای استخوانی وساخت قسمتی از هر سلول ونیز برای مایع در گردش لازم است.ویتامین A برایرسوب وجذب مواد معدنی لازم است.ویتامینC برای ماده سیمانی میان سلول هاواستحکام جدار رگ های خونی این قسمت مورد نیاز است.

اگر گوشت با استخوان پخته شود مقداری از مواد معدنیاستخوانها در ابی که کمی اسید مانند سرکه داشته باشد خوب حل شده وپس از خوردن ،جذببدن می شود.در کشورهایی که دانه های گیاهی وسبزیجات به مقدار زیادی خورده می شودچون در دانه ها وسبزیجات به مقدار جزئی کلسیم وجود دارد مقدار بسیار کمی کلسیم ازاین طریق تامین می شود.آب آشامیدنی در بعضی نقاط،کمی کلسیم دارد.

 

تاثیر نمک دریا بر دردهای مفصلی و عضلانی و استخوانی

در عصر مدرن به علت عدم تحرک انسان ها،بدن به صورت طبیعیکارکرد فیزیکی متعادلی ندارد واین موجب تحلیل مفاصل ، عضلات و استخوانها می شود.که این خود در بلند مدت به صورت مزمن در آمده و موجب دردهای شدید در بدن می شود. ازدیرباز نمک دریایی و انواع گیاهان به صورت ضماد برای کاهش وپیشگیری از دردهااستفاده می شده،حتی امروز به صورت کارخانه ای از این گیاهان استفاده میشود.نمکدریایی به علت اینکه جریان خون را در بافت مورد نظر تشدید کرده وخون رسانی را بهآن بیشتر می کند، موجب تغذیه بهتر آن بافت و گرم شدن آن می شود در نتیجه دردها راکاهش می دهد و موجب بهبود آن می شود. علاوه بر آن، مواد معدنی و موثری که در نمکدریایی و گیاهان از طریق پوست وارد بدن میشود، موجب استحکام استخوانها و سلامتآنها میشود.

 

تاثیر نمک دریا و گیاهان بر چاقی

به علت عدم تحرک و تغذیه نامناسب که در عصر حاضر گریبانگیر بشر امروز شده،چاقی یکی از بیماری های شایعی است که هر سال به صورت غیر مستقیمجان بسیاری از انسانها را می گیرد. نمک درمانی و گیاه درمانی با کمک به بالا بردنمتابولیسم بدن و جریان خون به بدن کمک می کند که چربی اضافه را سوزانده وآنها رادر چرخه سوخت و ساز بدن به انرژی تبدیل کند. شایع ترین دردهای مفصلی دردهای مربوطبه بیماریهای التهابی استخوانها ومفاصل مانند استئو آرتریت روماتوئید و بورسایتساست که نمک بر روی آنها تاثیری مستقیم دارد.

معجزات درمانی نمک دریا

مکانیسم پیشگیری ودرمانی بیماریها با استفاده از نمک

به نظر می رسد اثر نمک قبل و بعد از غذا یکسان و اثر آنفقط از بین بردن میکروب ها باشد،درصورتی که چنین نیست دراینجا در قسمت اثراتمتفاوت آن را شرح می دهیم:

1-اثر نمک پیش از غذا:

نمک پیش از غذا با دو مکانیزم کاملا متفاوت در پیشگیری ودرمان بیماری هاعمل می کند.

1-نمک همچنان که تمام میکروارگانیسم ها را در آزمایشگاه ازبین می برد،در دهان وگلو نیز همین اثر را دارد. یک تجربه 17 ساله وآزمایشی  که برای اولین بار انجام شده نشان می دهد کهاولا؛افراد بیشماری که مورد آزمایش قرار گرفتند هرگز مبتلا به گلو درد نشدندوآزمایش نشان داد که افراد عامل به این دستور بهداشتی هیچ نوع میکروبی در گلوودهان خود نخواهند داشت درصورتی که در یک گرم بزاق به طور معمول تا یکصد میلیونباکتری وجود دارد.

2-اثر دوم تناول نمک پیش از غذا تحریک حس ذائقه است.درعلوم پزشکی از نمک به عنوان قویترین محرک چشایی قابل استفاده  ودر دسترس همگان نام برده شده است

. محتمل است این اثر دوم نمک پیش از غذا از اثراول آن بیشتر است وبا شرحی که خواهد آمد متوجه خواهید شد که تحریک حس ذائقه بهوسیله نمک  نسبت به اثر اول آن بیشتر باشدوتحریک حس ذائقه به وسیله نمک هم به اثر اول که یاد آور شدیم،کمک کرده ونیز اثراتثانوی نیز بر آن مترتب است که از اهمیت شایان توجهی برخوردار است.

1-تنها افرادی که از علوم و رشته های مختلف پزشکی اطلاعداشته باشند اثر ونتایج خوردن نمک پیش از غذا را در از بین بردن میکروبها درک میکنند ونتایج آزمایش این افراد نشان می دهد که دهان وگلو عاری از میکروب شده وافرادمبتلا به گلودرد نشده اند.به طوری که از متون وکتب پزشکی بر می آید هرکس بتواندکاری کند که دهان وگلوی او عاری از میکروب ها یا به اصطلاح استریل باشد در آن صورتاز ابتلا به بسیاری از بیماری ها مصون خواهد بود که در اینجا فقط اشاره به یکیدومورد از آنها کرده و بقیه را فهرستوار بیان می کنیم.

گلودرد (آنژین) همانطور که همه می دانند یکی از شایع ترینبیماری ها که در حدیث نیز آمده است و به طور تجربه نیز به ما ثابت شده که نمک ازآن جلوگیری می کند گلودرد یا آنژین است. یکی از بیماری های متعددی که در تعقیبآنژین و البته در عده کمی از مبتلایان وجود دارد،تب رماتیسمی ویا رماتیسم حادمفصلی وبیماری های رماتیسمی قلب است.

از بیماری های دیگری که از عوارض آنژین (ورم لوزه حاد پدیدمی آید، یکی سینوزیت و دیگری اتیت(افونت گوش میانی) است. در سینوزیت گاه عفونت بهچشم اثر کرده و موجب نابینایی می شود.

آیا نمک از کری و اختلالات شنوایی هم پیشگیری می کند؟ جوابمثبت است. یکی از بیماریهایی که عوارض آنژین شمرده شده، اتیت(عفونت گوش) می باشدکه در مواردی منجر به کری می شود.

نتیجه: بدیهی است زمانی که آنژین با نمک پیشگیری می شوددیگر نه ابتلا به بیماریهای متعدد رماتیسمی قلب خواهد بود و نه در تعویض دریچه قلبعوارض آن را خواهیم داشت وهم هزینه چند میلیونی برای تعویض دریچه قلب بر مردمتحمیل نمی شود.

نمک پیش از غذا هرگز اجازه نمی دهد که میکروبی در دهان و گلودوام بیاورد و از این رهگذر  از تعداد مهمیاز بیماری های مهم وخطرناک جلوگیری می کند.

تا اینجا سر و کار نمک با میکروب بود که تمام اعضای بدن ماازجمله مغز،اعصاب و قلب که شریف ترین و مهم ترین اعضای بدن ما هستند را از ابتلابه بیماری هایی که قبلا ذکر شد،حفظ می کند. اینک به شرح اثر دوم نمک پیش از غذا میپردازیم.

به احتمال بسیار زیاد اثر دوم نمک پیش از غذا با تحریک حسذائقه(چشایی) از اثر اول آن بیشتر است. نمک قبل از غذا با تحریک حس ذائقه تقریبابر روی تمام اعضا وجوارح ما به طور مستقیم یا غیر مستقیم اثر می گذارد.

امام صادق می فرماید:کسی که غذای خود را با نمک آغاز کنداز هفتاد بیماری شفا می یابد که غیر از خدا کسی آنها را نمی داند وباز در حدیثدیگری می فرماید: امام علی فرمودند؟کسی که غذای خود را با نمک آغاز کند خداوندهفتاد مرض را از وجود او دور می کند که بندگان نمیدانند که آنها چیست؟

نکات علمی مهم:

1-انسان بعد از تولد به طور دائم در معرض هجوم عوامل بیماریزاست با این وصف با اتخاذ روشهای صحیح ومناسب می توانیم تمام آن خطر ها را دفعوخنثی کنیم.به شرط آن که به مردم به طور مستمر آموزش داده شود و به آنها عمل کنند.

2-امروزه و از مدت زمانی حدود یکصد سال قبل تا کنون دستهای پلید،مزدور و دنیا طلب و مغز های ناپاکی در دنیا به کار افتاده اند تا دل های مردم را در یک ترس و وحشت دائمی نگهدارند. هر روز از رسانه های خبری واز طریق رادیو،تلویزیون،روزنامه ها و مجلاتمطالبی را به اسم کشفیات دانشمندان منتشر می کنند که حاصل آنها فقط دلهره و اضطرابدر مردم است. این ترس و وحشت از فشار خون،بیماری قلبی،سرطان وامثال ان خودپیامدهای ناگوار و بیشماری را به دنبال دارد.دلهره واضطراب

برگرفته از کتاب نمکدریا سالم ترین نمک هستی – دکتر محمد دریایی (متخصص تغذیه و علوم گیاهی –  طب اسلامی و سنتی)

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 2

بخش نظرات این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

آموزش کامل تمام فرم های تکواندو -یک تا هفده

آموزش کامل تمام فرم های تکواندو 


  آموزش چهار طرفه تمامی فرم ها و اصطلاحات تکواندو یک تا هفده تگوک ها پومسه ها
 

آموزش کامل تمام فرم های تکواندو -فرم 1 تا 17

 

 همراه با اجرای پومسه قهرمانان برتر ایرانی و کره ای در مسابقات مختلف جهانی


آموزش كامل  همراه با تلفظ اصطلاحات

فرم يك تا هفده

همراه با گارانتی تعویض  محصول


ادامه توضیحات و لینک های خرید کلیک کنید

بنر باشگاه خلیج فارس

باشگاه آنلاین خلیج فارس

آمار
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 477
کل نظرات کل نظرات : 323
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 7
تعداد اعضا تعداد اعضا : 350

آمار بازدیدآمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 306
بازدید دیروز بازدید دیروز : 517
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 1
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 5
بازدید کلی بازدید کلی : 5,069,291

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 54.225.31.188
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
ورود کاربران
نام کاربری :
رمز عبور :

رمز عبور را فراموش کردم ؟
عضويت سريع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *کد امنیتیبارگزاری مجدد
خبرنامه
براي اطلاع از آپيدت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود

پربازدیدترین مطالب:
 بازدید : 171709 افزایش قد و رشد مناسب - راه های افزایش قد به روش طبیعی
 بازدید : 93729 روش شش تکه کردن عضلات شکم
 بازدید : 40793 بهترین ورزش برای دعوا در خیابان و دفاع از خود چیه؟
 بازدید : 39445 دانلود کلیپ تمرینات تیم ملی تکواندو (کیوروگی)
 بازدید : 39145 دانلود کلیپ حرکات آکروباتیک و زیبای ژیمناستیک - توسط یک نونهال
 بازدید : 35601 استاندارد های کثیف -در پی شکایت وزارت بهداشت از استاد حسین خیر اندیش
 بازدید : 33781 دانلود کلیپ دیدنی از صحنه های فوق العاده پارکور
 بازدید : 33091 آموزش تصویری و فلسفه فرم های تکواندو - فرم یک تگوک ایل جانگ
 بازدید : 31517 مضرات نوشدن آب زیاد، 8 لیوان در روز
 بازدید : 31093 اين روغن چربي هاي شما را آب مي كند!
 بازدید : 30365 چگونه قدرت وسرعت خودرا به طور همزمان در ورزش افزایش دهیم؟
 بازدید : 27599 عکس های جالب تمرین ضربات پای کلاسیک استاد کانگ با هادی ساعی جدید
 بازدید : 27365 عکس -ضربات پا در تکواندو
 بازدید : 23805 دانلود کلیپ صحنه های زیبای انتخابی تیم ملی تکواندو
 بازدید : 21927 29 نکته کاربردی برای میارزین تکواندو
 بازدید : 21885 کشش مفاصل و ماهیچه ها و تمرینات انعطاف پذیری
 بازدید : 21625 زیباترین ضربات در هنر های رزمی - تکواندو - عکس
 بازدید : 21125 دانلود کلیپ صحنه هایی زیبا از مسابقات بین المللی تکواندو جام فجر
 بازدید : 19017 دانلود کلیپ جدید و جالب حرکات آکروبات و ژیمناستیک
 بازدید : 17905 باشگاه و موزه استاد کانگ شین چال ، کره جنوبی - عکس
آخرین مطالب:
تاریخ : جمعه 03 تیر 1390 آخرین خبرها و مطالب ویژه
تاریخ : جمعه 28 خرداد 1395 کانال تلگرام فروشگاه تخصصی ورزش و سلامت - اکشن شاپ
تاریخ : دوشنبه 26 بهمن 1394 جلوگیری از پیری زودرس - علت های زود پیر شدن و راز جوانی
تاریخ : پنجشنبه 24 دی 1394 مصاحه ابراهیم ابن علیان با روزنامه خبر ورزشی
تاریخ : پنجشنبه 12 آذر 1394 آموزش ماساژ بازتابی کف دست و پا +عکس
تاریخ : پنجشنبه 12 آذر 1394 ماساژ ضرورت است، نه تجمل
تاریخ : شنبه 30 آبان 1394 مصاحبه عبادی مدیر باشگاه خلیج فارس در روزنامه خبر ورزشی
تاریخ : یکشنبه 14 دی 1393 مطلب مهم راجع به چای سبز
تاریخ : چهارشنبه 10 دی 1393 آشنایی با طبع مواد غذایی
تاریخ : یکشنبه 07 دی 1393 آشنایی با روغن ها
تاریخ : شنبه 01 آذر 1393 بهداشت دهان و دندان
تاریخ : سه شنبه 04 شهریور 1393 نتایج مسابقات جهانی تکواندو هان مادانگ -کره جنوبی
تاریخ : یکشنبه 26 مرداد 1393 نتایج مسابقات تکواندو هان مادانگ قهرمانی استان آقایان
تاریخ : شنبه 25 مرداد 1393 ورزش و سلامتی /جلوگیری از درد گردن و شانه با ورزش کوتاه
تاریخ : پنجشنبه 29 خرداد 1393 نتایج نهمین دوره مسابقات قهرمانی آزاد هان مادانگ و قهرمانی تیم لنجان در پومسه ابداعی و تیم نمایش
تاریخ : سه شنبه 06 خرداد 1393 ایران قهرمان سومین دوره مسابقات پومسه قهرمانی آسیا
تاریخ : سه شنبه 30 اردیبهشت 1393 قرار دادهای میلیاردی فوتبال و پرداخت نکردن چندرغاز حقوق کشتی گیران
تاریخ : جمعه 19 اردیبهشت 1393 آموزش آمادگی برای مبارزه - آناتومی رزمی کار
تاریخ : پنجشنبه 18 اردیبهشت 1393 6 حرکت مهم در مبارزه
تاریخ : یکشنبه 07 اردیبهشت 1393 راهبانی با شکم های برجسته اما خطرناک