')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Skinak_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.pgsport.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}

sharj

پنجشنبه 03 خرداد 1403

حالت خوابیدن شما اخلاق‌تان را لو می‌دهد

درباره ما
ورزشی کلیپ اخبار ،عكس، دانلود مقاله ورزشي - رزمي
آرم باشگاه فرهنگی ورزشی خلیج فارس کچوییه یک نشان ثبت شده است و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد
امکانات جانبی
این صفحه را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذاری:
این صفحه را به اشتراک بگذارید


SEO Reports for pgsport.ir
پيشنهاد وي‍‍‍ژه باشگاه آنلاين خليج فارس
جستجوگر پیشرفته سایتدستگاه بدنسازی و تناسب اندام همه کاره ریووفلکس اکستریم
حالت خوابیدن شما اخلاق‌تان را لو می‌دهد

 


حالت خوابیدن شما اخلاق‌تان را لو می‌دهد


حالت خوابیدن و رابطه ان با اخلاق

چطور می‌خوابید؟ یعنی حالت معمول خوابیدن شما چگونه است؟ درست است كه می‌شود در حالت‌های مختلف خوابید اما همه انسان‌‌ها یك حالت معمول خوابیدن دارند كه در بیشتر اوقات در آن حالت می‌خوابند و از خواب بیدار می‌شوند. آیا می‌دانید كه این نوع خوابیدن به شخصیت شما ربط دارد؟ حتما تعجب می‌كنید اما پروفسور كریس ایزیكوفسكی، مدیرمركز مطالعات خواب انگلستان و دكتر ساموئل دانكل، متخصص روانشناسی و فوق‌تخصص خواب دردانشگاه نیویورك در تحقیقات جداگانه‌ای به این نتیجه رسیدند كه نحوه خوابیدن انسان‌ها با خصوصیات اخلاقی و شخصیتی آنها ارتباط دارد، اما چگونه؟خوابیدن افراد با اخلاق آنها ارتباط دارد

دكتر ساموئل دانكل 4حالت و شكل كلی خوابیدن را به‌عنوان 4شكل اصلی خوابیدن انسان‌ها معرفی كرده، اما پروفسور ایزیكوفسكی می‌گوید، این حالت‌ها را باید در 6شكل اصلی درنظر گرفت. دكتر دانكل طی 4سال یك گروه 650 نفره از مردان و زنان را مورد بررسی قرار داد و براساس شكل خوابیدن آنها به بررسی خصوصیات اخلاقی‌شان پرداخت. ولی پروفسور ایزیكوفسكی شیوه برعكس را در پیش گرفت. او هزار زن و مرد مراجعه‌كننده به مركز مطالعات خواب را براساس خصوصیات شخصیتی و اخلاقی در گروه‌های مختلف قرار داد و درنهایت به این نتیجه رسید كه شكل خوابیدن افراد با اخلاق آنها ارتباط دارد؛ یعنی افرادی كه خصوصیات روحی، اخلاقی و شخصیتی شبیه به هم دارند به یك شكل می‌خوابند.

سختکوشهای بی‌خطر

شكل خوابیدن جنینی

 

شکل خوابیدن جنینی

در این حالت افراد به شكل جنین داخل شكم مادر می‌خوابند؛ یعنی به پهلو، با پاهای جمع شده در شكم و دست‌های خم شده. پروفسور ایزیكوفسكی می‌گوید: كسانی كه اینگونه می‌خوابند عموما افرادی سرسختی هستند اما از درون، افرادی خوش‌قلب و احساساتی‌اند. این افراد در برخورد اول خجالتی به نظر می‌رسند ولی پس از مدتی آرامش پیدا می‌كنند و صمیمی می‌شوند. این حالت اصلی‌ترین نوع خوابیدن است و حدود 40درصد افراد اینگونه می‌خوابند. جالب است بدانید، این نوع خوابیدن در میان خانم‌ها دوبرابر شایع‌تر از مردان است. دكتر ساموئل دانكل، فوق‌تخصص خواب و نویسنده كتاب «حالت‌های خواب: زبان بدن هنگام خواب» می‌گوید: افرادی كه اینگونه می‌خوابند عموما آدم‌هایی بی‌خطر، منعطف، واقع‌گرا و غیرلاف‌‌زن و صلح‌طلب اما سختکوش هستند.

منطقی‌های بدبین

شكل خوابیدن به پهلو در حالت خم شده

شکل خوابیدن در حالت خمیده

پروفسور ایزیكوفسكی افرادی را كه به پهلو در حالت كمی خم شده با 2 دست در مقابل خود می‌خوابند را در این گروه جای می‌دهد، اما دكتر دانكل افرادی كه به پهلو می‌خوابند زانوهایشان را خم می‌كنند و یك دست را به حالت كشیده زیرسر می‌گذارند و دست دیگر را روی صورت یا روی بالش قرار می‌دهند را در این گروه جای می‌دهد. پروفسور ایزیكوفسكی خاصیت‌های زیر را برای این افراد توصیف می‌كند: این افراد آنهایی هستند كه سعی می‌كنند منطقی و تحمل‌گرا باشند ولی درعین حال از درون بدبین و نسبتا شكاك هستند. شاید آنها در تصمیم گرفتن كند باشند اما زمانی كه تصمیم می‌گیرند تغییر دادن تصمیم آنها خیلی سخت است. از نظر دكتر دانكل اما آنها افرادی هستند كه دوست دارند در ارتباط‌های انسانی خود حالت غالب و درواقع بر رابطه خود كنترل داشته باشند. آنها كسانی هستند كه روحیه قوی برای روبه‌رو شدن با مشكلات را دارند و ممكن است گرایش به هنر هم داشته باشند.

رفیق‌بازها اینطور می‌خوابند


شكل خوابیدن به پهلو و صاف

شکل خوابیدن به پهلو و صاف

اگر به پهلو و درحالتی كه هر دو دست شما در راستای بدنتان است می‌خوابید، احتمالا فرد خوش‌مشرب، آسان‌گیر و منطقی هستید. افرادی كه اینگونه می‌خوابند آدم‌هایی هستند كه ارتباط اجتماعی گسترده‌ای دارند و كاملا رفیق‌باز هستند و معمولا از تنهایی گریزانند. پروفسور ایزیكوفسكی می‌گوید: تحقیقات ما نشان داده این گروه افرادی هستند كه خیلی راحت به غریبه‌ها اعتماد می‌كنند و در زندگی کلا آدم‌های خوش‌بینی هستند.


آنها دوستهای فوق العادهای هستند

حالت خوابیدن ستاره دریایی
خوابین ستاره دریایی

پروفسور ایزیكوفسكی افرادی را كه به پشت می‌خوابند و هردو دست خود را به سمت بالا در 2 طرف بالش می‌گذارند را در این گروه جای می‌دهد. این متخصص خواب می‌گوید: افرادی كه اینگونه می‌خوابند می‌توانند بهترین دوستان باشند، زیرا هم مهربان هستند و هم می‌توانند ساعت‌ها به حرف‌های دیگران گوش بدهند و درواقع سنگ صبورهای خوبی محسوب می‌شوند و درمواقع لزوم هم می‌توانید روی كمك آنها حساب كنید، اما جالب است كه این گروه با وجود داشتن این همه خصوصیات خوب دوست ندارند در مركز توجه قرار بگیرند و سعی می‌كنند چندان توجه دیگران را به خود جلب نكنند.باهوش‌ها و خلاق‌ها


شكل خوابیدن سقوط آزاد (خوابیدن به شكم)

خوابیدن سقوط آزاد

پروفسور ایزیكوفسكی افرادی را كه به شكم می‌خوابند و 2 دست خود را به حالت خم شده بالای سر (زیر یا روی بالش) می‌گذارند را در این گروه جای می‌دهد. اما دكتر دانكل افرادی را كه به شكم می‌خوابند و سرشان رو به تخت است و هر دو دست‌ خود را زیرسر می‌گذارند دراین گروه جای می‌دهد. پروفسور ایزیكوفسكی می‌گوید: این افراد آدم‌های باهوش و خلاق هستند اما ممكن است حساس و شكننده باشند و گاه ازكمبود اعتمادبه‌نفس رنج می‌برند. از دید این پروفسور این گروه افرادی هستند كه می‌توانند قدرت راهبری خود را به خوبی به كار بگیرند ولی درعین حال از نقد شدن فراری هستند و دوست ندارند كه دیگران آنها را مورد نقد و بررسی قرار دهند. اما از نظر دكتر دانكل، این گروه از افراد، آدم‌ها «تكانه‌ای» هستند، یعنی اینكه به حس خود (و حس ششم) خود بسیار اهمیت می‌دهند و گاه كارهای عجیب و غریب از آنها سر می‌زند. این گروه در واقع افرادی هستند كه ما آنها را «دلی» می‌خوانیم. از دید این پزشك افراد این گروه انسان‌هایی هستند كه شور و شوق زیادی برای جامه عمل پوشاندن به رؤیاهای خود دارند اما اگر در نیمه راه انجام یك كار انرژی‌شان تمام شود و دیگر انگیزه‌ای برای ادامه آن كار نداشته باشند نباید از كار آنها تعجب كنید.


گوشه‌‌گیران


شكل خوابیدن سربازی

حالت خوابیدن سربازی

از لحاظ پروفسور ایزیكوفسكی خوابیدن به پشت و گذاشتن دست‌ها كنار بدن این نوع حالت خواب است كه از لحاظ او افرادی كه در این گروه قرار دارند عموما افرادی تودار و ساكت هستند که به گوشه‌گیری تمایل دارند. آنها زیاد ارتباط برقرار نمی‌كنندو اگر ارتباط برقرار كنند، خیلی اوقات دچار هراس از به پایان رسیدن آن می‌شوند. اما از آنجایی كه افرادی دقیق و سختكوش هستند معمولا وقتی ارتباطی برقرار می‌كنند تمام نیازهای طرف مقابل را پاسخ می‌دهند و از لحاظ طرف مقابل خود، انسانی ایده‌آل برای برقراری ارتباط هستند.

 

و اما گروه‌های فرعی خواب

جدا از این 6 گروه اصلی، گروه‌های دیگری هم وجود دارد كه دكتر دانكل آنها را به‌عنوان زیرمجموعه‌ها در نظر می‌گیرد و می‌گوید: در همین زیرمجموعه‌ها هم می‌توان رفتار و خصوصیات اخلاقی یكسانی كشف كرد. او این گروه‌ها را به عنوان نمونه ذكر می‌كند.


آنهایی كه درعرض تخت می‌خوابند


حالت خوابیدن پل مانند

خوابیدن پل مانند

دكتر دانكل می‌گوید: افراد این گروه جالب هستند، زیرا آنها در هرحالی كه بخوابند درنهایت درعرض تخت بیدار می‌شوند؛ یعنی طی خواب آنقدر حركت می‌كنند كه درنهایت درعرض تخت قرار میگیرند یا كاملا میچرخند. او می‌گوید: این افراد همسران بدی محسوب می‌شوند، زیرا به‌كرات باعث بیدار شدن همسران خود می‌شوند. اما تاكید می‌كند كه این فقط مربوط به تاثیرات آنها روی بدخوابی همسران خود است وگرنه از لحاظ شخصیتی آنها می‌توانند دوستان و همراهان خوبی باشند زیرا آنها مهربان و بسیار پرجنب‌و‌جوش‌اند و برای همین بسیاری از كارهای خانم را انجام می‌دهند. البته یك مشكل دیگر این گروه این است كه دمدمی مزاج هستند و عقیده آنها ممكن است خیلی سریع تغییر كند.


آنهایی كه اعتمادبه‌نفس كافی ندارند


حالت خوابیدن زانوبلند

خوابیدن زانو بلند

از دیدگاه دكتردانكل افرادی كه به بغل می‌خوابند و زانوهایشان را خم می‌كنند و حتما یك بالش را بین دو زانوی خود می‌گذارند و در واقع درحالت جنینی، اما بدون بالش زیر سر می‌خوابند و بالش را بین دوپای خود می‌گذارند در این گروه هستند. این متخصص خواب می‌گوید: این حالت خوابیدن در زنان شایع‌‌تر است و افرادی كه در این گروه هستند عموما افرادی حساس‌اند و از كمبود اعتماد به‌نفس رنج می‌برند. این گروه بسیار مهربان هستند و می‌توانند عشق زیادی را به شریك زندگی خود ابراز كنند. اما به دلیل حساسیت زیاد خیلی زود هم عصبانی می‌شوند اما عصبانیت‌شان هم زود فروكش
می‌كند.با استعدادهایی كه روی لبه هستند


حالت خوابیدن دست‌های آویزان

خوابیدن دست ها آویزان

از نظر دكتر دانكل این گروه یكی از گروه‌های جالب است زیرا آنها چه در تختخواب‌های بزرگ بخوابند چه در تخت‌های كوچك برایشان فرقی نمی‌كند زیرا بر لبه تخت و با دست‌های آویزان روی هوا به صورت نیم‌پهلو می‌خوابند. دكتر دانكل می‌گوید: نسبت افراد هنرمند و خلاق در این گروه بسیار بالاست. بیشترافرادی كه اینگونه می‌خوابند آدم‌هایی «خاص» و «متفاوت» هستند كه اگر استعدادهای خود را كشف و هدایت كنند می‌توانند در زندگی حرفه‌ای خود بسیار موفق باشند.

 

بهترین شكل خوابیدن از لحاظ سلامت كدام است؟
 

اما از لحاظ پزشكی فكر می‌كنید بهترین نوع خوابیدن چگونه است؟

دكتر مایكل مك نامان، از مركز پزشكی لانگ آیلند می‌گوید:شاید در این مورد برخی تفاوت‌ها در دیدگاه‌های پزشكان مختلف وجود داشته باشد، اما دركل می‌توان گفت كه از لحاظ متخصصان مغز و اعصاب و ستون فقرات بهترین حالت خواب این است كه فرد به پشت بخوابد و زیرسرش یک بالش كوچك بگذارد، به گونه‌ای كه سرش حدود زاویه‌ای بین 10 تا 30 درجه با تخت را بسازد. در این حالت بیشترین میزان خون به مغز می‌رسد و درعین حال تنفس هم بهتر می‌شود. اما از لحاظ متخصصان ارتوپدی و برخی رشته‌های دیگر بهترین حالت خوابیدن به شكل جنینی است زیرا فشار كمتری را روی زانوها، كمر و پاها وارد می‌كند. در این حالت هم می‌توان پاها را با گذاشتن بالش زیر تشك به اندازه 10 سانتی‌‌متر بالا برد.

اما از لحاظ بدترین نوع خوابیدن، بیشتر پزشكان می‌گویند که خوابیدن به شكم بدترین حالت است زیرا در این حالت فشار زیادی روی ارگان‌های داخلی بدن وارد می‌كند. تحقیقات نشان داده بیشترین درصد دردهای گردن و پشت در افرادی است كه اینگونه می‌خوابند. اما جالب است كه پروفسور ایزیكوفسكی می‌گوید: بهترین حالت خوابیدن از لحاظ گوارشی حالت سقوط آزاد است زیرا اجازه هضم بهتررا می‌دهد، درحالی كه حالت‌های ستاره دریایی و سربازی باعث هضم بد غذا، مشكلات گوارشی و خروپف می‌شود اما از لحاظ ارتوپدی رشته‌های عصبی این شیوه خوابیدن مطلوب نیست زیرا باعث ایجاد فشار روی مهره‌های گردنی می‌شود.

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

بخش نظرات این مطلب

کد امنیتی رفرش

آموزش کامل تمام فرم های تکواندو -یک تا هفده

آموزش کامل تمام فرم های تکواندو 


  آموزش چهار طرفه تمامی فرم ها و اصطلاحات تکواندو یک تا هفده تگوک ها  پومسه ها
 

آموزش کامل تمام فرم های تکواندو -فرم 1 تا 17

 

  همراه با اجرای پومسه قهرمانان برتر ایرانی و کره ای در مسابقات مختلف جهانی


آموزش كامل  همراه با تلفظ اصطلاحات

فرم يك تا هفده

همراه با گارانتی تعویض  محصول


ادامه توضیحات و لینک های خرید کلیک کنید

بنر باشگاه خلیج فارس

باشگاه آنلاین خلیج فارس

آمار
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 478
کل نظرات کل نظرات : 323
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 10
تعداد اعضا تعداد اعضا : 359

آمار بازدیدآمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 864
بازدید دیروز بازدید دیروز : 1,815
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 4
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 8
بازدید کلی بازدید کلی : 10,597,491

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 44.222.104.206
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
ورود کاربران

رمز عبور را فراموش کردم ؟
عضويت سريع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
خبرنامه
براي اطلاع از آپيدت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود
پربازدیدترین مطالب:
 بازدید : 208371 آموزش تصویری و فلسفه فرم های تکواندو - فرم یک تگوک ایل جانگ
 بازدید : 188471 افزایش قد و رشد مناسب - راه های افزایش قد به روش طبیعی
 بازدید : 169703 استاد کانگ در تخت جمشید
 بازدید : 146545 روش شش تکه کردن عضلات شکم
 بازدید : 95353 عکس های جالب تمرین ضربات پای کلاسیک استاد کانگ با هادی ساعی جدید
 بازدید : 69185 دانلود کليپ اجرای تیم ملی در مسابقات جهانی تکواندو هان مادانگ 2011
 بازدید : 55417 دانلود کلیپ دیدنی از صحنه های فوق العاده پارکور
 بازدید : 55127 بهترین ورزش برای دعوا در خیابان و دفاع از خود چیه؟
 بازدید : 53519 دانلود کلیپ تمرینات تیم ملی تکواندو (کیوروگی)
 بازدید : 43671 دانلود کلیپ حرکات آکروباتیک و زیبای ژیمناستیک - توسط یک نونهال
 بازدید : 43185 بهداشت دهان و دندان
 بازدید : 43019 مضرات نوشدن آب زیاد، 8 لیوان در روز
 بازدید : 40845 استاندارد های کثیف -در پی شکایت وزارت بهداشت از استاد حسین خیر اندیش
 بازدید : 40437 عکس -ضربات پا در تکواندو
 بازدید : 36195 کشش مفاصل و ماهیچه ها و تمرینات انعطاف پذیری
 بازدید : 34747 اين روغن چربي هاي شما را آب مي كند!
 بازدید : 34257 چگونه قدرت وسرعت خودرا به طور همزمان در ورزش افزایش دهیم؟
 بازدید : 34233 29 نکته کاربردی برای میارزین تکواندو
 بازدید : 28881 زیباترین ضربات در هنر های رزمی - تکواندو - عکس
 بازدید : 28299 دوازده اثر مثبت و شگفت انگیز ماساژ!
آخرین مطالب:
تاریخ : جمعه 03 بهمن 1399 به نام لاغری، به کام مرگ - داروهای لاغری
تاریخ : جمعه 28 خرداد 1395 کانال تلگرام فروشگاه تخصصی ورزش و سلامت - اکشن شاپ
تاریخ : دوشنبه 26 بهمن 1394 جلوگیری از پیری زودرس - علت های زود پیر شدن و راز جوانی
تاریخ : پنجشنبه 24 دی 1394 مصاحه ابراهیم ابن علیان با روزنامه خبر ورزشی
تاریخ : پنجشنبه 12 آذر 1394 آموزش ماساژ بازتابی کف دست و پا +عکس
تاریخ : پنجشنبه 12 آذر 1394 ماساژ ضرورت است، نه تجمل
تاریخ : شنبه 30 آبان 1394 مصاحبه عبادی مدیر باشگاه خلیج فارس در روزنامه خبر ورزشی
تاریخ : یکشنبه 14 دی 1393 مطلب مهم راجع به چای سبز
تاریخ : چهارشنبه 10 دی 1393 آشنایی با طبع مواد غذایی
تاریخ : یکشنبه 07 دی 1393 آشنایی با روغن ها
تاریخ : شنبه 01 آذر 1393 بهداشت دهان و دندان
تاریخ : سه شنبه 04 شهریور 1393 نتایج مسابقات جهانی تکواندو هان مادانگ -کره جنوبی
تاریخ : یکشنبه 26 مرداد 1393 نتایج مسابقات تکواندو هان مادانگ قهرمانی استان آقایان
تاریخ : شنبه 25 مرداد 1393 ورزش و سلامتی /جلوگیری از درد گردن و شانه با ورزش کوتاه
تاریخ : پنجشنبه 29 خرداد 1393 نتایج نهمین دوره مسابقات قهرمانی آزاد هان مادانگ و قهرمانی تیم لنجان در پومسه ابداعی و تیم نمایش
تاریخ : سه شنبه 06 خرداد 1393 ایران قهرمان سومین دوره مسابقات پومسه قهرمانی آسیا
تاریخ : سه شنبه 30 اردیبهشت 1393 قرار دادهای میلیاردی فوتبال و پرداخت نکردن چندرغاز حقوق کشتی گیران
تاریخ : جمعه 19 اردیبهشت 1393 آموزش آمادگی برای مبارزه - آناتومی رزمی کار
تاریخ : پنجشنبه 18 اردیبهشت 1393 6 حرکت مهم در مبارزه
تاریخ : یکشنبه 07 اردیبهشت 1393 راهبانی با شکم های برجسته اما خطرناک